Witamina C i jej rola w organizmie

Witamina C i jej rola w organizmie

Medycyna Mitochondrialna

Substancje mitochondrialne, na których swoją uwagę koncentruje medycyna mitochondrialna są bardzo różne. Jedną z nich jest witamina C, która większości z nas jest doskonale znana. Jaką rolę w organizmie pełni witamina C? Dlaczego należy zadbać o to, aby jej poziom w naszym ciele był odpowiedni?

Jak działa witamina C?

Odpowiedni poziom witaminy C w organizmie to przede wszystkim właściwie pracujący układ immunologiczny. Kiedy zadbamy o to, aby naszemu ciału nie brakowało witaminy C, możemy być pewni, że infekcje nie będą stanowiły dla nas tak dużego zagrożenia. Witamina C wpływa również na to, jak wchłaniane jest żelazo.

Kiedy zaczyna jej brakować, należy liczyć się z tym, że rozwinie się anemia. Witamina C wpływa również na odczuwane zmęczenie i znużenie. Kiedy dostarczamy ją do organizmu regularnie, możemy być bardziej aktywni.

Inne substancje mitochondrialne

Substancje mitochondrialne są bardzo różne. Medycyna mitochondrialna wskazuje między innymi na szereg witamin, które są do nich zaliczane. Są to:

  • witamina D3;
  • witamina B12 i witamina B3 (dostępne między innymi pod postacią suplementu Witmina B Complex);
  • witamina K2 (dostępna pod postacią witamina K2 MK7).

Do substancji mitochondrialnych zalicza się również szereg pierwiastków i innych substancji. Są to między innymi selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, glutation, chrom (dostępny chrom w tabletkach) i mangan (bez trudu można kupić mangan suplement).

Chcąc zatroszczyć się o swój organizm, warto sięgać po suplementy dostarczające substancje mitochondrialne w najlepiej przyswajalnej postaci.